Ședință extraordinară

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă extraordinară, care se va desfășura online, în sistem videoconferință, în data de 14 aprilie, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea constituirii Comisiei mixte de analiză a oportunității vânzării părților sociale deținute de Consiliul Județean Timiș la societatea SCHILIFT S.R.L.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea Regulamentului privind desfășurarea procesului de bugetare participativă la nivelul Consiliului Județean Timiș în anul 2022.
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea completării Anexei nr. 1 la Hotărârea Consiliului Județean Timiș nr. 273/22.12.2021 privind aprobarea tarifelor de interes județean pentru anul fiscal 2022.
  4. Proiect de hotărâre privind adoptarea regulamentului pentru acordarea sprijinului financiar unităților de cult aparținând cultelor religioase recunoscute în România, din bugetul local al județului Timiș pe anul 2022.
  5. Întrebări, interpelări.
Anterior Consiliul Județean Timiș anunță rezultatul final al evaluării managerului Teatrului pentru Copii și Tineret “Merlin”, pe anul 2021